Kurs na Testera Oprogramowania

Kurs na Testera Oprogramowania

Kurs na Testera Oprogramowania jest przewodnikiem, który ma za zadanie pomóc Ci nim zostać. W ramach kursu dowiesz się co to jest testowanie?,  jakich umiejętności/narzędzi potrzebujesz. Zdobędziesz niezbędną wiedzę z technik i teorii testów. Również poznasz różne metodyki pracy, sposoby jej szukania w branży IT oraz dowiesz się jak napisać przejrzyste CV.

Przygotowując kurs opierałem się na:

Własnym doświadczeniu

Jestem Testerem oprogramowania od 2018r.

uTest - platforma crowd testing

Więcej na temat uTest dowiesz się w trakcie trwania kursu.

Ksiązki

"Testowanie oprogramowania" - Rafał Pawlak
"Zawód: Tester" - Radosław Smiligin

Sylabus ISTQB

Blogi

Szybka nawigacja po kursie

Jeżeli chcesz wrócić do czytania dalszej części kursu.

Wystarczy, że użyjesz drop down menu “Kategorie”. Znajduje się on pod search box na stronie głównej.

Wprowadzenie

Zbiór artykułów, które pomogą Ci podjąć decyzje czy warto zostać Testerem i dlaczego. Przedstawią jak wyglądają zarobki oraz jakie są wymagania wobec przyszłych Testerów. Materiał zawiera także odnośniki do przydatnych stron związanych z Testowaniem Oprogramowania.

Podstawowe zagadnienia

Zostaną tutaj omówione niezbędne definicje z zakresu Testowania Oprogramowania. Będą one mocnymi fundamentami w Twojej przyszłej karierze Testerskiej. Moduł opierać się będzie głównie na sylabusie ISTQB, ponieważ jest to podstawowa wiedza, która jest weryfikowana na rozmowach kwalifikacyjnych. Trudny niekiedy język sylabusa przetłumaczę na bardziej przystępny.

Poszukiwanie pracy

Poszukiwanie pracy jest ostatnim krokiem dzielącym Cię od realizacji swojego celu. W tym module poznasz wskazówki jak zbudować swoją silną markę osobistą, która zwiększy Twoją rozpoznawalność wśród rekruterów. Dowiesz się jak napisać przejrzyste i konkretne CV. Również poznasz miejsca, w których warto rozpocząć poszukiwania pracy i jaką obrać strategie. LinkedIn jest w branży IT silnym narzędziem i dużą część uwagi skupie właśnie na nim. Wspólnie ze mną przejdziesz przez proces budowania profesjonalnie wyglądającego konta aż do zbudowania dużej sieci kontaktów. 

Udostępnij i podziel się z innymi!
  • 14
  •  
  •  
  •  
  • 14
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o