Gdzie szukać pracy w IT?

Nie ograniczaj się do jednego miejsca

W tym artykule zamieszczę zbiór miejsc, którymi warto się zainteresować, poszukując pracy w IT. Poszerzając swoje poszukiwania o tę miejsca, znacznie zwiększysz prawdopodobieństwo, że znajdziesz to, czego szukasz. Zwłaszcza jeżeli szukasz swojej pierwszej pracy w IT, to nie ograniczaj się tylko do jednego sposobu.

Media społecznościowe

Gdzie szukać pracy

Oczywiście na pierwszym miejscu jest LinkedIn, któremu dużo uwagi poświęciłem na blogu. Skuteczność tego portalu w trakcie poszukiwań swojej pierwszej pracy w IT jest nieoceniona. Bardzo efektywne narzędzie. Natomiast trzeba wiedzieć jak odpowiednio je “skonfigurować”. Jeżeli nie miałeś okazji się zapoznać  z artykułami na temat LinkedIn, to poniżej zamieszczam do nich odnośniki.

Gdzie szukać pracy

Facebook jest kolejnym miejscem, które uważam za warte Twojej uwagi. Nie mam tutaj na myśli umieszczania ogłoszenia na prywatnej tablicy. Choć nie zaszkodzi tego zrobić (może, ktoś z twoich znajomych będzie Ci w stanie pomóc).  Mnie chodzi wyłącznie o grupy, które zostały stworzone w konkretnym celu – wystawianiu ogłoszeń. Śmiało na każdej z tych grup wystaw swoje!

Portale z ogłoszeniami

Moje statystyki

W trakcie poszukiwania swojej pierwszej pracy jako Tester korzystałem z wyżej wymienionych miejsc. Natomiast nie każde z nich było tak samo efektywne. Poniżej na wykresie możesz się zapoznać, jaka była ich skuteczność w moim przypadku.

Gdzie szukać pracy

Jak widać LinkedIn pod tym względem znacznie przoduję nad Facebook’iem i portalami. Statystki są z okresu Marzec – Kwiecień. Okres krótki, ponieważ tyle zajęło mi znalezienie pierwszej pracy. Miesiące mają na tyle duże znaczenie, że zauważyłem pewne cykle w tej branży, jeśli chodzi o oferty dla juniorów. Największą szansę mamy znaleźć prace wiosną i jesienią.

  • Wiosna – marzec/kwiecień
  • Jesień – wrzesień/październik

Oczywiście to nie znaczy, że w pozostałych miesiącach nie ma żadnych szans na znalezienie pracy. Chciałem jedynie wskazać, że z moich obserwacji wynika, iż w tych okienkach czasowych mamy największe szanse. Jest to moje domniemanie i obserwacje. Nie robiłem, żadnych badań na ten temat. Możesz to potraktować jako ciekawostkę.

Miłego dnia!

Udostępnij i podziel się z innymi!
  • 3
  •  
  •  
  •  
  • 3
  •  
  •  
  •  

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Hubert ArciszewskiKasia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

Z portali z ogłoszeniami polecam też JobsForGeek.com