Dla kogo jest blog?

Jeżeli jesteś osobą która:

Jest zainteresowana tematem testowania oprogramowania

Chcę zostać Testerem Oprogramowania

Jest na początku kariery testerskiej

Nie wie czy testowanie jest dla niej i chciałaby się dowiedzieć jak wygląda praca Testera

Lubi uczyć się nowych rzeczy

Jeśli spełniasz choć jedno z wyżej wymienionych kryteriów to gwarantuję Ci, że ten blog jest właśnie dla Ciebie.

Po co powstał blog?​

Pomysł na blog zrodził się już w momencie, kiedy zaczynałem się uczyć podstawowych zagadnień związanych z testowaniem oprogramowania. 

Stwierdziłem, że pisanie o tym pomoże mi usystematyzować wiedzę oraz będę mógł się nią podzielić właśnie z tobą. W Internecie jest mnóstwo informacji na ten temat, aczkolwiek są one porozrzucane.

Nie masz zapewne pojęcia, które narzędzia czy umiejętności będą Ci niezbędne? Też miałem ten problem, aby wybierać te, które najbardziej mi się przydadzą. Dotychczas sprawdziłem wiele stron i kursów na temat testowania, ciągle też odkrywam nowe. Jestem w stanie polecić Ci te, z których korzystałem i wyniosłem wiele przydatnej wiedzy, abyś nie musiał powtarzać moich błędów.

Również będę tworzył kursy oparte na moim dotychczasowym doświadczeniu. Chcę również pokazać, że testowanie to nie czarna magia i nie jest to tak trudne, jak się wydaje na początku. Zamierzam opisać swoją ścieżkę jak zostałem Testerem. Jest to jedna z wielu dróg. Wszystkie opinie będą subiektywne, więc sam sprawdź, co w twoim przypadku najlepiej działa.

Jakie zamierzam publikować treści?

Blog jest podzielony na kilka kategorii, które znajdziesz na stronie głównej:

Testowanie

Tutaj będą pojawiać się tematy głównie związane z Testowaniem oprogramowania. Jednak nie ograniczam się tylko do tego jednego tematu i zamierzam też poruszać ciekawe kwestie ogólnie związane z branżą IT. Jako Tester warto poszerzać swoje horyzonty i nie ograniczać się. Branża IT jest na tyle dynamiczna, że pewne rozwiązania nie związane typowo z testowaniem będzie można przenieść na nasz poligon doświadczalny. 

Pomoże nam to spojrzeć na testowane systemy/aplikacje z nieco innej perspektywy.

Soft skills

Umiejętności miękkie jest równie trudno rozwinąć co techniczne, śmiałbym stwierdzić, że nawet trudniej. Tutaj wchodzimy w obszar rozwoju osobistego, możemy sobie wyobrazić jak trudna jest zmiana charakteru w porównaniu do nauczenia się nowego narzędzia.

Postaram się wyselekcjonować dla Ciebie istotne zagadnienia z tej dziedziny, które pomogą Ci w zostaniu Testerem. Również w innych obszarach swojego życia dostrzeżesz pozytywne zmiany.

Kursy

W tej kategorii będę publikować wszystkie moje autorskie kursy.

Aktualnie dostępne kursy:

 • Kurs na Testera Manualnego krok po kroku
 • Selenium IDE – Podstawy Automatyzacji
 • KeePass – Zadbaj o bezpieczeństwo w sieci

HR tricks & tips

Tutaj znajdziesz filmiki Martyny Brody z Software Development Academy, która zawodowo zajmuję się obszarem HR. Martyna pomaga absolwentom SDA dostać swoją pierwszą pracę w branży IT. Prowadzi ona vlog JetPack Questions, w którym odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez osoby starające się o stanowisko w IT.

Mam tą przyjemność gościć Martynę w jej honorowej zakładce HR tricks & tips.

Kontakt

Oczywiście jestem stale do twojej dyspozycji. Korzystając z zakładki Kontakt możesz do mnie napisać maila albo po prostu umieścić komentarz pod artykułem, do czego bardzo zachęcam. Zawszę też możesz dodać mnie do swojej sieci kontaktów na LinkedIn. Z przyjemnością poznam cię bliżej. Gdy będziesz szukać pracy jako Tester na pewno ktoś z mojej sieci będzie zainteresowany twoją ofertą.

Mam nadzieję, że wyniesiesz dużo wartościowej wiedzy z artykułów na blogu i dzięki temu osiągniesz swój cel. 

Powodzenia!

Udostępnij i podziel się z innymi!
 • 11
 •  
 •  
 •  
 • 11
 •  
 •  
 •  

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Hubert ArciszewskiPrzemek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemek
Gość
Przemek

Witaj, bardzo dobry pomysł z blogiem w kontekście rozwijania i systematyzowania umiejętności.